X
  • קטגוריות שמות

  • מין התינוק

  • באיזו אות מתחיל השם?

מהי נומרולוגיה?

נומרולוגיה היא אמונה כי למספרים יש משמעות מיסטית. השילוב בין המספרים (תרגום אותיות למספרים) יוצר אמונה מסוימת אשר ניתן לייחס אותה לתכונותיו, אופיו ומהלך חייו של האדם. לרוב משתמשים בתאריך הלידה של האדם והמרת שמו למספרים כדי להגיע למסקנות לגביו.

האם כדאי לבחור שם לפי הנומרולוגיה?

לפי תורת הנומרולוגיה, בכל אדם קיים פוטנציאל לנהוג או לחיות בדרך מסוימת. לכל אדם יש ייעוד אותו עליו לממש במהלך חייו. השילוב בין השם לתאריך הלידה יוצר תבנית אישיותית, אותה מממש האדם בשלב מסוים בחייו ובעיתוי המתאים כשתבוא לפניו ההזדמנות. כמובן שלנומרולוגיה אין תימוכין מדעיים והתורה מתבססת על מיסטיקה. רבים מאמינים כי יש כוח, אנרגיות ומשמעות רבה למספרים ולכן מתייעצים עם נומרולוגים שונים בבחירת שמות לבנים ושמות לבנות.

ערכים נומרולוגיים
1

מייצג אנשים דינאמיים, יצירתיים, יוזמים, אמביציוזיים, מנהיגים, בעלי נחישות, מוטיבציה ותפיסה טובה. אנשים כנים ורחבי לב אשר לא חושפים את רגשותיהם. שמים לב לפרטים. לא אוהבים לקבל הוראות, אינדיבידואליסטים, חזקים ומקרינים ביטחון. בעלי נטייה לשתלטנות.

2

מייצג אנשים רגישים, טובים בשותפות, אוהבים לרצות, רודפי שלום, נוטים לתווך במצבים סבוכים ורגישים. טקטיקנים ודיפלומטים, בעלי אינטואיציה גבוהה, בעלי דמיון. זקוקים לאהבה, חום ומגע. שקטים וידידותיים. בעלי נטייה לחוסר ביטחון ומצבי רוח משתנים. עלולים להיות ביקורתיים ולהיפגע בקלות.

3

מייצג אנשים אמוציונאליים, יצירתיים, לבביים, בני מזל ושפע, בעלי אישיות נעימה ורב גונית, אופטימיים, רחבי לב, חברותיים, אוהבי אנשים, בעלי כריזמה, בעלי חוש הומור, תקשורתיים, בורחים מהתמודדויות והחלטות קשות. משתמשים בדמיון, לא איכפת להם מסדר ומסגרות ולכן עלולים להיות מפוזרים. כישרוניים, צעירים לנצח. חברים טובים ומעריכים יושר וחברות אמיתית.

4

מייצג אנשים שהם אנשים יציבים, מאוזנים, טיפוסי אדמה וקרקע, ריאליים ומעשיים, מתמידים, בעלי משמעת עצמית גבוהה, אנשי עבודה, הגיוניים. יודעים לאלתר ושמים לב לפרטים.

5

מייצג אנשים אוהבי שינויים, דינאמיים, אימפולסיביים, אינסטינקטיביים, זקוקים לחופש ולמרחב. מהירי תפיסה, בעלי אישיות לא קונבנציונלית. מסוגלים לעשות מספר דברים בו זמנית. בעלי כושר הסתגלות. כריזמטיים ומקובלים בחברה, בעלי חוש אבחנה וחוש ביקורתי. אוהבים את חירותם האישית בעלי נטייה לחוסר אחריות וחוסר תחושת זמן.

6

מייצג אנשים משפחתיים, מזוהים עם ערכים של אהבה, הרמוניה, נתינה, יופי, דאגה לזולת. משפחתם בראש סדר העדיפות. כישרוניים ויצירתיים, בעלי כוח משיכה אישי, אצילות, נטייה לשלמות.

7

מייצג אנשים רוחניים, מתבודדים, זקוקים לפינה ולשקט. מאוד אינטליגנטים בעלי יכולת תפיסה לא קונבנציונלית. פועלים לפי אינטואיציה. מעודנים, מופנמים ומנומסים. ביישנים, אוהבים פרטיות ומתחברים באיטיות, נאמנים ויציבים. אוהבי מוזיקה ואמנות.

8

מייצג אנשים הגונים, מעשיים, אוהבי צדק ויושר, נדבנים ומאמינים בשווין. אוהבים בית אך גם עבודה. מעט ביישנים, חמי מזג ובעלי מרץ רב. הצד השלילי שלהם הוא הצורך להוכיח את עצמם. פוחדים מפני כישלון ויעשו הכול בכדי להצליח, גם אם זה יבוא על חשבון חברים ומשפחה. עלולים להיות שאפתנים יתר על המידה.

9

מייצג אנשים בעלי יכולת ביטוי מילולית גבוהה, מחוננים בהבנה ואינטואיציה, כריזמטיים ורחבי לב. בעלי נטייה לחדש ולהתחדש, דינאמיים, תומכים ומבינים. לרוב הם חושבים על הזולת ולא על עצמם, יש להם כוח, אדיבות, אהדה, נדיבות. תומכים, עוזרים ומכוונים. מקרינים ביטחון אך לעיתים מוטעה. הם עלולים ללקות בפטפטנות, רגזנות, עוקצנות, עקשנות ושתלטנות.